Categories:

W niedzielę 19 czerwca 2022r na Hali AWF Warszawa odbyły się Mistrzostwa Świata Weteranów oraz Puchar Świata Weteranów w stylu klasycznym i wolnym. 

Nasza reprezentacja śląskich zapaśników zaprezentowała się fenomenalnie zdobywając najwięcej medali spośród wszystkich reprezentantów Kadry Polski Weteranów. 

Zawody były na bardzo wysokim poziomie. Zani ze stylu wolnego Amerykanie i zapaśnicy RPA przywieźli swoich najlepszych zapaśników co można było zobaczyć w walkach Dywizji A i B. 

Nie mniej bardzo ciekawą i obfitującą w wiele rzutów i punktów walkę kibice i zawodnicy mogli zobaczyć w pojedynku dwóch braci, zawodników GKSu Katowice w kategorii wagowej 78 dywizji D Dariusza Bańczyka i Andrzeja Bańczyka. Andrzej reprezentował w tym turnieju barwy Szwecji. W stylu wolnym nie sprostał swojemu bratu Dariuszowi. Wynikiem 13 : 9 dla Dariusza kończy się walka i Puchar Świata pozostaje w Polsce. W stylu klasycznym Andrzej pokazał co potrafi i zrewanżował się bratu wygrywając walkę 9 : 6.  Tym sposobem Szwedzi mogą się cieszyć z Pucharu Świata w stylu klasycznym.

Krzysztof Czerczak nie miał sobie równych i w swoim doskonałym stylu dosłownie zmiótł swoich rywali z maty pewnie wygrywając swoją kategorię wagową. 

Jeży Sekura w stylu wolnym musiał niestety pogodzić się z przegraną w pojedynku ze swoim odwiecznym rywalem z naszego kraju Januszem Lisiewskim co dało mu w ogólnym podsumowaniu II miejsce na podium. Za to w koronnym dla niego klasycznym stylu nie dał szans żadnym zawodnikom poczynając od rewanżu za wolny stylu Lisiewskiemu. Puchar pojechał do Rudy Śląskiej. 

Kolejny zawodnik GKSu Katowice Radosław Hora pewnie wygrywa swoje wszystkie walki nokautując dosłownie swoich rywali. 

Brat Krzysztofa Czerczaka, Jarosław nie ma tyle szczęścia co Krzysiek i wchodzi na podium swojej kategorii wagowej na II miejscu. 

Andrzej Filak zdobywa srebro w klasyfikacji ogólnej swojej kategorii. Jego przeciwnicy byli bardzo dobrzy co mogliśmy zobaczyć w walce z Węgrem. Po mocnej i ciężkiej walce musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. 

W Mistrzostwach Świata brał także udział nasz zawodnik z AKSu Chorzów Janusz Żurawski, który nie pozwolił swojemu rywalowi z Chorwacji odebrać sobie zdobytych punktów pewnie wygrywając kolejny tytuł Mistrza Świata Weteranów. 

A oto pełna klasyfikacja medalowa: 

Puchar Świata 

STYL WOLNY 

B 100 Krzysztof Czerczak – I miejsce 

C 100 Jarosław Czerczak – II miejsce 

D 78 Dariusz Bańczyk – I miejsce 

D 88 Jerzy Sekura – II miejsce 

STYL KLASYCZNY 

B 100 Andrzej Filak – II miejsce 

C 88 Artur Bednarz – I miejsce 

C 100 Krzysztof Domarus – III miejsce 

C 130 Radosław Hora – I miejsce 

D 78 Dariusz Bańczyk – II miejsce 

D 88 Jerzy Sekura – I miejsce 

MISTRZOSTWA ŚWIATA 

STYL KLASYCZNY 

F 62 Mirosław Wolniewicz – I miejsce 

G 130 Janusz Żurawski – I miejsce 

Uczestniczące państwa: 

Szwecja,  
Wielka Brytania,  
Chorwacja,  
Ukraina,  
Rumunia,  
Litwa, 
Niemcy,  
Węgry,  
Republika Południowej Afryki,  
Stany Zjednoczone Ameryki,  
Włochy,  
Tadżykistan,  
Słowacja,  
Kazachstan,  
Holandia,  

No responses yet

Dodaj komentarz